Saunarium Fundacji PGE Energia Ciepła

Biosauna to rodzaj sauny suchej. Temperatura w biosaunie utrzymuje się na poziomie ok. 60° C, a wilgotność powietrza wynosi ok. 40 %. Zalecany czas saunowania – 15 minut.

Seans w biosaunie daje głębokie odprężenie fizyczne i psychicznie. Wycisza umysł, niweluje negatywne emocje i obniża napięcie nerwowe. Koi zmysły i wprowadza w dobry nastrój. Ma działanie odmładzające i relaksujące, regeneruje organizm i likwiduje uczucie zmęczenia. Ciepłe powietrze biosauny, korzystnie działa na drogi oddechowe. Rozluźnia mięśnie, zmniejsza bóle stawów i bóle reumatyczne. Ponadto, reguluje ciśnienie, poprawia wydolność i sprawność układu krążenia.

Biosauna łagodnie oczyszcza i wygładza skórę. Poprawia elastyczność i koloryt cery, poprawia ukrwienie komórek. Znakomicie sprawdza się w przypadku osób mających skórę wrażliwą. Po seansie nabiera ona elastyczności i jędrności, wygląda młodziej. Seanse w biosaunie korzystnie wpływają na działanie układu hormonalnego. Redukuje ona zaburzenia miesiączkowania, zaburzenia hormonalne okresu dojrzewania, dolegliwości klimakterium. Poprawia nastrój i podnosi witalność organizmu.

Seans na początku ma działanie pobudzające, po czym następuje głębokie rozluźnienie. Biosauna to znakomita propozycja dla osób, które wolą łagodniejsze warunki saunowania, niż te panujące w saunie fińskiej i mniejszą wilgotność niż w łaźni parowej. Seans jest polecany dla kobiet, osób starszych, mających nadciśnienie oraz nadwrażliwość naczyń krwionośnych.

Dodatkowo, naturalne olejki eteryczne stosowane w biosaunie rewitalizują, odprężają oraz inhalują układ oddechowy. Posiadają szeroki wachlarz właściwości - od rozgrzewających poprzez odkażające, bakteriobójcze, przeciwwirusowe czy przeciwzapalne. Pobudzają układ odpornościowy, poprawiają krążenie, poprawiają nastrój.


Poznaj naszą ofertę: